Stowarzyszenie "RAZEM"Stowarzyszenie "RAZEM"

ul.Sitkowsiego 1B
21-300 Radzyń Podlaski

tel. 833513009        fax: 833527871

  NIP 5381832851        REGON 060564807

e-mail: razemsosw@powiatradzynski.pl

1%

KRS 0000345006
Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Radzyń Podlaski
98 8046 0002 2001 0103 9232 0001


24 maja 2015
VII Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku" ZHP

W dniach 22-24 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim odbył się VII Integracyjny Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku" ZHP pod hasłem: „Wiem jak żyć, aby zdrowym być” . Zlot został zorganizowany przez SOSzW oraz Stowarzyszenie "Razem" działające przy Ośrodku. W tym roku gościły u nas drużyny: "Duchy Lasu" z Sokołowa Podlaskiego, "Kornelki"z Węgrowa, "Rozśpiewane Iskry" z Siedlec, 16 DH "Niedźwiedzie" oraz przedstawiciele 12 DH "Delta z Radzynia Podlaskiego. Opiekę podczas Zlotu sprawowali:Ewa Mucha- Marciniak, Agnieszka Zielińska, Małgorzata Łukaszewicz oraz Michał Mich, natomiast Agnieszka Oworuszko wsparła nas swoją pomocą organizując w drugim dniu Zlotu grę terenową.
Pierwszy dzień zapoczątkował Apel Powitalny, na którym poczet sztandarowy przy rozbrzmiewającym hymn ie ZHP wciągnął na maszt flagę państwową. Kolejnym punktem tego dnia był pokaz zaprezentowany przez Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon- Do. Mieliśmy możliwość choć przez chwilę przyjrzeć się jaki młodzi adepci tej sztuki walki muszą wkładać ogrom swojej pracy, ile wysiłku ich to kosztuje, ale jednocześnie z jaką pasją oddają się treningom, uświadamiając nam, że trud się opłaca. Po powrocie odbyło się uroczyste Świeczkowisko z udziałem dyrekcji ośrodka Małgorzaty Popek i pani hm. Teresy Odrzygóźdź, która od lat przyjaźni się z naszymi "Niedźwiedziami". Każda z drużyn zaprezentowała przygotowane wcześniej zadanie przedzlotowe, którym było wymyślenie piosenki nawiązującej do sportu, zdrowego i aktywnego stylu życia. Wspólne śpiewy, tańce i pląsy dostarczyły wszystkim wiele radości. Sobota również upłynęła pod znakiem aktywności ruchowej. Na początek gra terenowa i przejażdżki konne w Stajni Borysiuk w Głównym. Pani Agnieszka Borysiuk bardzo ciekawie i przystępnie opowiedziała o hodowli, pielęgnacji, życiu koni oraz historii powstania Stajni. Młodzież mogła również spróbować swoich sił w jeździe konnej. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko i przejażdżki po wsi. Kolejnym punktem dnia był Aqua Park „Miś”, a w nim „Aqua Aerobic” prowadzony przez panią Żanetę Zalewską. Ćwiczenia w wodzie doskonale wpłynęły na kondycję i humor harcerzy.
Punktem długo wyczekiwanym przez wychowanków była zabawa dyskotekowa prowadzona przez pana Jarosława Stefaniaka ze Szkoły Muzycznej „Yamaha”. Wspólne tańce i śpiewy trwały do późnych godzin.
W niedzielę cała Harcerska Brać wzięła udział w Mszy Św. Kościele Św. Anny p.w. Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Po powrocie odbył się apel pożegnalny, na którym wręczono dyplomy i nagrody uczestnikom Zlotu. 

Copyright 2015 Stowarzyszenie Razem & INTERIA.PL